Čistenie a nabíjanie kameňov závisí na každom z nás. Niektorí tvrdia, že kamene nosia v sebe energiu, ktorá je stála a príliš silná, aby sa vytratila alebo oslabila.
Väčšina ľudí však verí, že kamene prijímajú do seba negatívnu energiu počas svojho konania, preto ich treba čistiť a nabíjať.
Práca s kameňmi nie je vôbec náročná a je len na vás, ktorú cestu si zvolíte. Existuje mnoho metód na nabíjanie energie kameňov. S kameňmi si treba vytvoriť puto, a preto si vyberte metódu, ktorá bude pre vás najviac prirodzená a nenáročná.

Kedy čistiť kamene?

  • Keď dostanete alebo si zakúpite nový kameň.
  • Keď sa vám zdá energia kameňa oslabená.
  • Keď kameň prišiel do kontaktu s negatívnou energiou.
  • Kedykoľvek máte pocit, že kamene treba očistiť.

 


Staranie sa o kamene by malo byť niečo, pričom si môžete oddýchnuť a vyčistiť si hlavu. Nie je žiaden správny alebo nesprávny spôsob, robte to tak, aby ste z toho mali dobrý pocit.


Čistenie

Vyberte si metódu pre čistenie. Počúvajte svoju intuíciu a uistite sa, že metóda je bezpečná a vhodná pre vás. Sústreďte sa na svoj úmysel, na ktorý budete myslieť pri čistení. Vyčistite priestor a svoju hlavu od negatívnych energií aby čistenie bolo účinné.

Na samotné čistenie používame rôzne metódy. Keďže minerály sa medzi sebou líšia, nielen energeticky ale i svojim zložením, treba rozlišovať druhy čistenia. Pred čistením si zistite aká metóda sa odporúča na konkrétny kameň.

Voda - stačí kameň podržať pod prúdom tečúcej vody niekoľko minút, aby sme ho energeticky očistili. Vhodné aj na prvoočistu.

Slaná voda - minerál vložíme na noc do vody so štipkou soli. Používame nádoby zo skla, vyhnite sa plastovým a kovovým nádobám. Soľ sťahuje nahromadenú negatívnu energiu a vodou urýchlite čistiaci a liečivý proces.

Voda s krištáľom – kamienky vložíme do vody s očisteným a nabitým krištáľom.

Oheň – kameňom prejdeme niekoľkokrát nad plameňom sviečky alebo nad dymom vonnej tyčinky, alebo pri vydymovaní šalviou a iných bylín.

Nabíjanie kameňov

 

Minerály nabíjame buď na slnku alebo pri splne, nakoľko Slnko a Mesiac sú dve najsilnejšie energie v prírode a kamienky tento druh energie veľmi citlivo vnímajú.

Mesačný svit je obľúbeným a bezpečným spôsobom, ako vyčistiť akýkoľvek krištáľový typ. Počas mesačného cyklu existuje deväťdňové obdobie, kedy je dostatok mesačného svetla na ich čistenie. Je však možné použiť ktorúkoľvek fázu mesiaca. Položte svoje kryštály vonku na stôl alebo do blízkosti okna,aby boli zaliatym mesačným svetlom. Ráno budú vaše kryštály pripravené na návrat do práce.

Slnečné svetlo je výkonný prostriedok na čistenie kryštálov, ale iba pre určité typy. Existuje niekoľko kryštálov, ktoré vyblednú pri dlhšom vystavení slnečnému žiareniu, preto nie sú vhodné ich vystavovať na priamom svetle. Z bezpečnostných dôvodov ich neumiestňujte na slnečné svetlo na viac ako niekoľko minút.

Kryštály si užívajú aj návštevu lesov, sedenie na konári stromu, pri vodopáde alebo potoku alebo len na čerstvom vzduchu. Chráňte ich pred vlhkosťou, silným slnkom alebo poškodením pred pádom. Ak máte radi návštevu prírody, vaše kryštály tiež.


Ktorá metóda je vaša obľúbená?